Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
informace o světadílu Amerika
Navigace: Světadíl Amerika > Mexiko

Mexiko

Mexiko

Země chilli papriček, fazolí, tequilly, sombrer, nezapomenutelných indiánských kultur, nesčetných památek, krásné přírody a exotiky. To a ještě mnohem více nabízí Mexiko.

Obyvatelstvo

Na území dnešního Mexika se v minulosti vystřídalo několik indiánských kultur. Byli zde Aztékové, Olmékové i Mayové. Indiáni po sobě zanechali nejen úctyhodné památky, které přitahují turisty jako magnet, legendy, při kterých děti zapomínají dýchat a

Ubytování

Hotely jsou v Mexiku značeny stejně jako jinde na světě. K rozeznání kvality slouží hvězdičky. Doporučuje se ale využívat tří a více hvězdiček, kde už služby za něco stojí.

Turistická centra

Mexická vláda se v minulosti rozhodla podpořit rozvoj turismu. Výsledkem je nejnavštěvovanější turistické centrum Cancún.

Zajímavá místa

Hledat v Mexiku nezajímavé místo by byl úkol opravdu složitý. Nezapomínejte na kultury, které na jeho území existovaly v minulosti ani na evropské kolonizátory, kteří sem krom křesťanství přivezli i své zvyky.

Co nakoupit, co ochutnat

Když se řekne Mexiko, snad každý si jako první vybaví dvě věci: sombrero a tequillu. Ačkoli se to zdá nepravděpodobné, obě záležitosti mají jedno společné, a to že je v Mexiku seženete prakticky kdekoli.

Počasí

Stačí jediný pohled na mapu abyste zjistili, že Mexiko leží v tropickém a subtropickém pásu. Tropy znamenají všudypřítomnou vlhkost a ani tady se jí nezbavíte, spíše naopak. Jediným únikem může být klimatizovaná místnost.

Praktické informace

Máte-li v plánu vypravit se do Mexika, rozhodně nepodceňujte přípravu na cestu. Rozdíl samozřejmě je, pokud míříte do luxusního hotelu nebo jste se rozhodli procestovat zemi na vlastní pěst. Co rozhodně nesmíte nechat doma je cestovní pas.

 
katalog stránek zacatek.cz, veškeré informace jsou bez záruk,© amerika.svetadil.cz - vytvořte si také své webové stránky