Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
informace o světadílu Amerika
Navigace: Světadíl Amerika > Kuba

Kuba

Kuba

Popsat Kubu pouze několika slovy, by byl obtížný úkol i pro zdatného cestovatele. Potřeboval by k tomu velké množství přídavných jmen, aby alespoň částečně vystihl tuto zemi.

Turistická centra

Kuba je nádherná země, která je pro našince překvapením na každém kroku. Chcete-li ji skutečně poznat takovou, jaká je, tedy rytmickou a vášnivou, neměli byste se omezovat pouze na turistická centra.

Kubánské pláže

Kuba je ostrov plný barev, chutí i vůní. Je zde mnoho zajímavých míst jak pro milovníky měst, tak i přírody. Samotná poloha Kuby ovšem naznačuje, že sem každoročně přijíždí velké množství turistů především kvůli skvostným plážím a průzračnému moři.

Počasí

Kuba je turisticky oblíbená země nejen díky atmosféře, kterou nezažijete nikde jinde na světě, ale také kvůli počasí. Ostrov leží v topickém pásmu a průměrná teplota se zde pohybuje kolem příjemných 25° C.

Ubytování

Stejně jako dobu, kdy na Kubu poletíte, si můžete vybrat i způsob ubytování. Velké množství turistů míří do obrovských hotelových komplexů, které jsou luxusně zařízeny a úroveň nabízených služeb je dobrá.

Obyvatelstvo

Vzhledem k historii a poloze Kuby je složení obyvatelstva stejně barevné, jako země sama. Z etnického hlediska převládají běloši, kterých je kolem 65%, dále mulaté, kterých je zhruba čtvrtina a zbytek tvoří černoši.

Praktické informace

Máte-li v plánu vypravit se do Mexika, rozhodně nepodceňujte přípravu na cestu. Rozdíl samozřejmě je, pokud míříte do luxusního hotelu nebo jste se rozhodli procestovat zemi na vlastní pěst. Co rozhodně nesmíte nechat doma je cestovní pas.

Kam na výlet

Jestliže jste se rozhodli vyrazit na Kubu, krom překrásných pláží existuje mnoho míst, která by jistě neměla ujít vaší pozornosti. V první řadě je to samozřejmě hlavní město Havana, z něj pak především Staré město, které je zapsáno na seznam světovéh

Co na Kubě ochutnat? Hlavně rum!

Místní kuchyně je pestrá stejně jako země samotná. Jejím základem je rýže, fazole, zelenina, ovoce a maso. Pokud chcete zkusit místní speciality, cestovatelé se shodli na jedinečné sýrové pizze, kterou seženete na každém rohu.

 
katalog stránek zacatek.cz, veškeré informace jsou bez záruk,© amerika.svetadil.cz - vytvořte si také své webové stránky