Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
informace o světadílu Amerika
Navigace: Světadíl Amerika > USA

USA

Spojené Státy Americké - USA

Jak jistě víte, tak Spojené Státy Americké se nacházejí na kontinentu, který se jmenuje Severní Amerika. Tento stát patří k nejznámějším na světě, jelikož se účastnil většiny válek a prezident USA je nejvýše postavenou osobou světa.

Obyvatelstvo a náboženství

Obyvatelstvo je v USA velice rozmanité a to převážně díky miliónům přistěhovalcům, kteří emigrují do této země. Jak jistě víte, tak původní obyvatele byli Indiáni, ale i ti měli určité rozdíly, ať už v jazycích, tak také v jejich kultuře.

Politika a hospodářství

Politický systém v USA je většinový. Je to podobné jako u nás, jsou zde dvě velké strany, které mezi sebou soupeří. Těmito stranami jsou Republikáni a Demokraté.

Doprava

USA o sobě netají, že údajně mají nejlépe vybavenou dopravní síť na světě. Jelikož je v USA obrovské hospodářství, tak se musí na dopravu velice dbát. Každé větší město je pečlivě propleteno sítí složitých dálnic a o něco jednodušších silnic.

Cestování a turistika

USA ročně navštíví více jak 2 000 000 turistů, což určitě není málo. Každý si své přijde na své, milovník velkých měst a supermoderních budov nebo třeba také ti, co dají přednost spíše přírodě a klidu. Za týden se dá po USA procestovat neuvěřitelných

Jídlo

Američané totiž mají jeden velký zlozvyk a řídí se heslem – nacpi do sebe toho tolik, kolik se vejde. Američané tedy jedí opravdu více než je zdrávo a používají ve velkém sůl a jiné koření.

Tipy na cesty

Také je třeba dbát na určité věci, které si vzít sebou. Tak v prvé řadě je to samozřejmě oblečení, které by se mělo přizpůsobit podle toho, v jakém ročním období vyrážíme, jelikož je USA v mírném pásu, tak zde mají zhruba stejné zimy jako my.

Grand Canyon

Velice navštěvovanou části USA je také Grand Canyon. Už jen jeho název napovídá, že je svou rozlohou neuvěřitelně veliký, ale lidé ho mylně nazývají největším kaňonem na světě. Nalézá se v severní Arizoně a byl vytvořen řekou Colorado.

Velkoměsta

Pokud toužíte po supermoderních centrech obrovských velkoměst, tak zde také nejste vůbec špatně. Někteří lidé si myslí, že všechny města jsou zde stejná, ale opravdu hodně se pletou, jelikož každé má pro sebe něco typického.

Národní parky

Pokud jste tedy spíše ten, kdo má rád klid a přírodu, tak pro toho jsou tady národní parky. Jedná se o velice rozsáhlé území, které je chráněno státem a naleznete zde ať už zajímavou zvěř, tak také vegetaci.

Další území

Často navštěvovaná je ale například také Aljaška, která skrývá přírodní krásy a vzácnou volně žijící zvěř. Nalezneme zde ale také velké množství hor, ale to už jsme zase spíše u těch národních parků, či státních rezervacích.

 
katalog stránek zacatek.cz, veškeré informace jsou bez záruk,© amerika.svetadil.cz - vytvořte si také své webové stránky