Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
informace o světadílu Amerika
Navigace: Světadíl Amerika > Dominikánská Republika > Tipy na výlet

Tipy na výlet

Dominikánská republika pro turisty nabízí výlety, je tomu stejně jako v jiných zemích. Je neurčitá nabídka, ze které si můžete vybrat. Na rozdíl od jiných zemí zde nedoporučujeme výlety na vlastní pěst a obzvláště ne půjčení auta a to nejen kvůli dopravnímu chaosu. Díky nízkým platům policistů je jejich dohled a nejčastější inkasování pokut hlavně od turistů.

Pokud se rozhodnete zakoupit vybraný výlet, dbejte na to, aby byl zakoupen u důvěryhodného zdroje. Netvrdím, že je potřeba zakupovat výlet na recepci hotelu, zde je silně předraženo, ale nedoporučujeme zakupovat cokoliv na pláži a to ani upomínkové předměty, i přes jejich přesvědčování že nejsou, tak věřte, že jsou předražené a to i když uhádáte cenu a půlku dolu. V případě zájezdu nemáte nikdy záruku. Nenechte se oklamat cedulkou na krku. V hotelu bývají prodejci za běžné ceny (většinou u minimarketu ) nebo je zde nabídka od CK se kterou jste na dovolené, s cenou trochu vyšší aby měli provizi.

Ostrov Saona

Ostrov Saona, neboli Isla Saona je velice frekventovaným místem náležícím k Dominikánské republice. Říká se, že kdo byl v Dominicaně a nenavštívil Saonu, nepoznal pravý Karibik. Ostrov patří do parku Parque National del Este, který má rozlohu 430 km čtverečných. Pokud byste se na ostrov vydali, na 99% budete vyjíždět z přístavu v Bayahibe . Ostrov Saona není trvale obydlen a to pro zachování přírodní krásy. Ostrov je 25 km dlouhý a 5 km a od pevniny je oddělen pouze úzkým pruhem vody, a ačkoliv je velice blízko pevnině, je zde trochu jiné počasí než například v pobytové oblasti Punta Cana. Saona se nachází v Karibiku a Punta Cana se slavnou Bavaro beach je omývána Atlantikem. Pokud tedy chcete zažít pravý karibik, který i přes vysokou frekvenci turistů místy doslova rájem, je pro vás Saona jasná volba. Přírodní krása, která může na fotkách působit nereálně a kýčovitě je zde doslova na každém kroku a i otrlým skeptikům to vyrazí dech. Je zde možnost sběru vyplavených korálů a mušlí, i přes vysokou návštěvnost zde moře vyplavuje obrovské množství pokladů. Nikdy však neničte živý korál. Za to zde trhají ruce. Množství vám nikdo kontrolovat nebude, ale po té co jsme viděli němce s obrovskou igelitkou nacpanou k prasknutí, bylo mě smutno.

Ale trochu jsem předběhl. Jak celý výlet probíhá? Ráno vás z hotelu vyzvedne důkladně klimatizovaný mikrobus, který vás odveze do Bayahibe odkud pojedete rychlo lodí (speedboat) na ostrov, po cestě budete mít zastávku v takzvaném natura poolu, kde při štěstí najdete hvězdice. Mě osobně hvězdice učarovali, nad vodu je můžete vyzvednout jen na pár vteřin a buďte opatrní, jsou to živí tvorové a neuvěřitelně krásní. Po té co přistanete na ostrově, budete mít na několik hodin možnost volného pohybu, bude vám k dispozici alko a nealko místní výroby a později oběd, pravděpodobně kuře (tedy na 100% kuře) s druhým tipem masa, příloha a nějaké ovoce. Cesta zpět proběhne katamaránem, kde pojedete asi 3-4 hodiny, pozor na alkohol, zde vás nalévají intenzivně. Pro slabé žaludky to bude celkem zážitek. Po vylodění v Bayahibe počkáte na mikrobus a po cestě zpět už jen zastávky na nakupování (aniž byste o ně žádali). Výlet je to na celý den, odjezd před 7. Ráno a příjezd při štěstí v 7-8, při běžném provozu tak v 9 večer.

Stinnou stránkou fakultativního výletu je povaha poskytovatelů těchto výletů a démon alkohol (platí nejen pro výlet na Saonu). Ačkoliv výlet doporučují i pro děti, hodně bych zvažoval, zda je s sebou vzít. Pokud byste chtěli vzít s sebou děti, rozhodně zakupte variantu výletu, která bude více individuální a přizpůsobená vašim přáním. Připravte se ale na vyšší cenu, hromadné zájezdy vás vyjdou levněji, například z pobytové oblasti Punta Cana za dospělou osobu chtějí cca 80 dolarů (po plážích jde sehnat za 60 dolarů a tuto variantu vyloženě nedoporučuji). Za tuto cenu ale nečekejte žádné ohledy a lze očekávat dlouhé čekání, mnoho zastávek u prodejních stánků a dlouhé prostoje a všudypřítomné opilce, Dominikánci nalévají rum po decilitrech a doslova jej do vás tlačí, posledním mínusem je obrovské množství lidí na pláži Saony. Pokud byste si chtěli trochu komfortu, porozumění a i lepší lokality připravte si dvoj až trojnásobek této částky, ale tato investice za to opravdu stojí. Při mé návštěvě jsem měl štěstí, že jsme na ostrov dorazili jako první loď a tak tomu bylo dalších 30-45 minut, tato chvíle byla úžasná, po té co dorazilo dalších 20-30 lodí, bylo to již o poznání smutnější, během 20 minut byly všude opilí hlasití lidé a příjemnost místa ta tam.

Doom Buggies

Doom Buggies neboli písečné bugyny budou dalším tipem na výlet, tato adrenalinová záležitost je opravdovým zážitkem. Míst kde je toto poskytováno je mnoho, záleží na tom v které pobytové oblasti se nacházíte. Abych uvedl předem vše, jak mám, jsou zde tři varianty výletu. Prvním jsou Bugyny, druhou jsou čtyřkolky a třetí jsou koně. Všechny tři jsou velice podobné trasou, jen koně to mají trochu ulehčené a zkrácené.

Punta Cana

Budeme mluvit o konkrétním výletu v pobytové oblasti Punta Cana (hotely na slavné Bavaro beach). Výlet je na cca půlden a po té co vás vyzvedne mikrobus, doveze vás na místo, kde vám zapůjčí vámi zvolený dopravní prostředek. Musíte se upsat k tomu, že vše postupujete na vlastní riziko, jinak vám nebude nic zapůjčeno. Po té si vyberete jedno z volných vozítek a už se vezete. Připravte se zavřít oči nad technickým stavem dopravního prostředku, jsou zde vyjímky, kde budete mít kvalitní a zánovní kousek ale většinou stroje trpí tím, jak se k nim turisti chovají.

Projedete se místní krajinou do bodu A, v našem případě jeskyně, kde je několik stánků s cetkami a občerstvením a možnost se v jeskyni vykoupat. Je to celkem zážitek, bohužel se může stát, že budete čekat frontu a ne malou. Následně pojedete zpět po stejné cestě a zamíříte na pláž. Právě jízda po pláži je úžasná. Nacházíte se v neobydlené čistí ostrova, kde na pláži nikdo neleží a pokud ano, je to jen skupinka účastnící se podobného výletu. Pláž, na kterou vás vezmou, nese jméno Macao Beach (Playa Macao). Opravdová nádhera s úžasnými vlnami (pozor na ně, není to jak u hotelu, tyto vlny jsou 2-5 metrové a dokážou vás udržet pod vodou pěkně dlouho) také jsme zde potkali surfaře, toto je jedno z mála míst v Dominikánské republice kde se dá surfovat na opravdu pěkných vlnách. Přibližná cena výletu +- 60 dolarů na osobu. Vhodnost pro děti - od 12 let ano, spíše ale od 15 (cena z hotelů na Bavaro Beach)

Hlavní město Santo Domingo

Mezi další výlety patří například výlet do hlavního města Santo Domingo, dále výlet do Zoo, kde je možné i koupání s Delfíny, výlet k vodopádům a další po vnitrozemí…Mezi mořské výlety patří výjezdy na šnorchlování, ale to je o lokalitě kde budete pobývat, každá oblast má své místa. Po té jsou zde další adrenalinové zážitky – Parasailing, speedboats ride, loďky se skleněným dnem (i toto bývá adrenalin a to vzhledem ke stavu loděk.

Další

Mezi luxusnější výlety patří také let helikoptérou/vrtulníkem a musím říci, že to bude asi veliký zážitek, vidět ty nádherné pláže z výšky, rozhodně doporučujeme. Doporučujeme dodržovat pravidla zmíněné u všech výletů a následnou opatrnost.

 
katalog stránek zacatek.cz, veškeré informace jsou bez záruk,© amerika.svetadil.cz - vytvořte si také své webové stránky